Nieruchomości – sprawdź jak mogę Ci pomóc!

 

Współpraca z „człowiekiem od nieruchomości” na polskim rynku nadal bywa trudna. Wiele osób bowiem podchodzi do tego lekkomyślnie, skupiając się nie na potrzebach klientów, a na szybkim zysku. Niestety często osoby nieuczciwe niszczą zaufanie do tego zawodu.

Specjalista, agent, pośrednik nieruchomości może być nieocenionym wsparciem zarówno dla osób sprzedających, jak i kupujących mieszkanie, lokal czy wynajmujących i najemców. Proces poszukiwania odpowiedniej nieruchomości bywa często długi i męczący, a przy codziennych obowiązkach trudno wyłowić odpowiednie oferty, zwłaszcza obracając się w obszarach, z którymi nie mamy styczności na bieżąco.

Sprzedający – jak mogę Ci pomóc?

 • Weryfikacja oczekiwań sprzedającego – przystępując do sprzedaży chcesz uzyskać za nią jak najlepszą cenę. Znając realia rynku mogę szczerze powiedzieć w jakich granicach kształtują się ceny nieruchomości w Twoim mieście i jego poszczególnych częściach, abyś nie był zaskoczony małym zainteresowaniem ze strony kupujących. Podchodząc do danej nieruchomości zbyt emocjonalnie ze względu na jej wartość sentymentalną zazwyczaj ceny są zawyżane, co może wydłużyć proces sprzedaży.
 • Oszacowanie wartości nieruchomości – korzystając z własnego doświadczenia mogę oszacować realną cenę, za jaką można sprzedać Twoją nieruchomość. Warto w takim przypadku wesprzeć swoje emocje głosem zdrowego rozsądku i praktycznej wiedzy.
 • Wyjaśnienie całego procesu sprzedaży nieruchomości – pomogę Ci w przygotowaniu się do sprzedaży domu, mieszkania lub lokalu zwłaszcza w przypadku, jeśli zabierasz się do tego po raz pierwszy i nie wiesz, jakiego rodzaju dokumenty będą interesować kupujących, jak powinieneś zaprezentować im swoją nieruchomość, jak można negocjować cenę itp.
 • Odpowiednie wystawienie nieruchomości na rynek sprzedaży – dawno minęły czasy, w których sprzedawało się za pomocą ogłoszeń w gazetach lub wywieszanych na okolicznych słupach. Pomogę nie tylko przygotować ogłoszenie zwracające uwagę na istotne zalety nieruchomości, ale także doskonale wiem jakie dzisiaj funkcjonują kanały sprzedaży i jak wykorzystać narzędzia marketingowe służące rozpowszechnianiu informacji o sprzedaży.
 • Odpowiednie przedstawienie nieruchomości – wiele osób przygotowując się do sprzedaży nieruchomości nie wie, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, redagując ogłoszenie. Pomogę także w tej kwestii, tworząc atrakcyjny i zwracający uwagę komunikat zachęcający do przyjrzenia się bliżej ofercie.
 • Home staging – czyli przygotowanie mieszkania do prezentacji czy też sesji zdjęciowej promującej ofertę. Doradzę, jak przeprowadzić operację na własną rękę, a jeśli będzie to konieczne zrealizuję to zadanie dla Ciebie.
 • Zdjęcia prezentowanej nieruchomości – nic tak nie pomaga w wypromowaniu oferty sprzedaży, jak dobrze zrobione zdjęcia – zrobię je za Ciebie!
 • Negocjacje cenowe – podpisując ze mną umowę na wyłączność, możesz powierzyć mi prowadzenie negocjacji cenowych, które na ogół bywają trudnym procesem dla osób niezajmujących się tym na co dzień.
 • Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości – jeśli sprzedajesz mieszkanie otrzymane w spadku lub takie, co do którego stanu prawnego nie masz pewności, warto powierzyć specjaliście (mi) szczegółową weryfikację. Dzięki temu unikniesz pułapek prawnych uniemożliwiających sprzedaż i uzyskanie jak najlepszej ceny oraz potencjalnych problemów w przyszłości.
 • Przygotowanie dokumentów – pomogę Ci zebrać wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do sprzedaży, m.in. akt nabycia nieruchomości, zaświadczenia ze spółdzielni, zaświadczenie o braku osób zameldowanych, wypis i wyrys z rejestrów gruntów itp.

Kupujący – jak mogę Ci pomóc?

 • Umiejętność zbadania potrzeb kupującego – chcesz kupić mieszkanie lub dom, ale do końca nie wiesz, czego szukasz, jakie są Twoje potrzeby lub nie znasz rynku danego miasta? Znając specyfikę rynku nieruchomości zacznę współpracę od szczerej i szczegółowej rozmowy. Postaram się precyzyjnie dostosować ofertę do preferencji zakupu.
 • Dobra znajomość rynku – znając budżet, jaki posiadasz na zakup mieszkania, domu oraz ceny kształtujące się na rynku, przygotuję dla Ciebie ofertę zindywidualizowaną, oszczędzając Twój czas i niejednokrotnie także nerwy.
 • Negocjacje cenowe – stres często towarzyszy podczas negocjacji ceny.  Często bywa wyczerpujący dla obu stron ze względu na ich emocjonalne podejście. Chłodny racjonalizm, który oferuję zdecydowanie lepiej posłuży w ich przeprowadzeniu.
 • Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości – dzięki współpracy unikniesz pułapek prawnych związanych z daną nieruchomością, o których sprzedający mogą zapomnieć lub próbować je ukryć.

Wynajmujący – jak mogę Ci pomóc?

 • Przygotowanie nieruchomości pod wynajem – decydując się na współpracę przy szukaniu najemców pomogę w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości w celu jej promocji oraz dalszej, bezpośredniej prezentacji.
 • Odpowiednie przygotowanie ogłoszenia i jego promocja – podobnie jak przy procesie sprzedaży, atrakcyjne ogłoszenie oraz jego właściwa promocja w dostępnych kanałach pozwoli na szybkie przeprowadzenie procesu szukania najemcy.
 • Wybór formuły najmu – najem zwykły czy okazjonalny, wynajem indywidualny czy grupowy? Doradzę, jak korzystnie i bezpiecznie zawrzeć umowę, dbając jednocześnie o interesy wynajmujących, jak i najemców.
 • Przygotowanie umowy zgodnej z zapisami ustawy – choć kwestia wynajmu wydaje się dość prosta, jednak w praktyce wielu właścicieli mieszkań lub domów nie zna podstawowych zapisów ustawy o ochronie praw lokatorów, co prowadzi często do poważnych konfliktów. Przygotuję umowę zgodną z jej postanowieniami. Nie ma bowiem jednolitej i uniwersalnej umowy, której wzory znajdziemy w Internecie. Każda powinna zostać indywidualnie dostosowana do warunków lokalowych, wyposażenia i kwestii płatności, co pozwoli uniknąć pojawiających się później problemów.

Najemca – jak mogę Ci pomóc?

 • Znajomość rynku – osoby szukające nieruchomości: mieszkania, domu, lokalu (szczególnie te, które robią to po raz pierwszy) często nie znają rynku. Pomogę Ci znaleźć nieruchomość spełniającą odpowiednie kryteria oraz optymalną dla Ciebie finansowo.
 • Sprawdzenie tytułu prawnego do lokalu – w imieniu najemcy sprawdzę wszelkie dokumenty związane z prawem własności do lokalu itp.
 • Sporządzenie umowy najmu – znajomość zapisów ustawy o ochronie praw lokatorów pozwala mi przygotować umowę wyjaśniającą i regulującą wszelkie kwestie między wynajmującym a najemcą (Tobą). Dzięki temu unikniesz wątpliwości dotyczących np. kosztów naprawy urządzeń w mieszkaniu, lokalu czy opłat za media. Dobra umowa najmu powinna zostać poprzedzona negocjacjami, w trakcie których zostają ustalone wszystkie najważniejsze zarówno dla wynajmującego, jak i najemcy (Ciebie) sprawy.